Dysze malarskie pneumatyczne

Dysza malarska jest elementem, przez który, po naciśnięciu spustu, wydostaje się farba. Jej dobór będzie wpływał na precyzję i jakość nakładania, zwłaszcza na wąskich i małych powierzchniach. Sprawny i odpowiednio dobrany zestaw dysz stanowi warunek uzyskania optymalnego kształtu strumienia natrysku. Każda dysza jest elementem zużywającym się i ma określoną żywotność. Aby zapewnić właściwą jakość wykonanej powłoki, należy kontrolować jej stan.

 

Dysze najczęściej sprzedawane są w zestawach, zawierających także iglicę oraz głowicę rozpylającą z nakrętką. Ze względu na współdziałanie tych elementów podczas pracy pistoletu, powinny być one wymieniane zawsze w komplecie. Zły dobór części prowadzi najczęściej do pogorszenia jakości kształtu strumienia i – w rezultacie – do niezadowalających wyników lakierowania.

 

Producenci materiałów natryskowych mają obowiązek podawania w kartach produktowych zalecanych rozmiarów dyszy, które mogą być w ich przypadku wykorzystywane. Generalizując, możemy określić następujący podział zależnie od rozmiaru dyszy (1,0 – 1,3 - bejce, bardzo rzadkie materiały lakiernicze, podkłady; 1,4 – 1,8 - lakiery; 2,0 – 2,5 - gęste lakiery, farby).

 

W sklepie Techmal oferujemy szeroki wybór dysz, dostępnych w różnych rozmiarach. Dzięki temu pistolet, używany do malowania, może być wykorzystywany do nakładania różnych materiałów. Problem z wyborem odpowiedniego modelu? Zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści oferują kompleksową pomoc w każdym przypadku.

 

Jeden z największych magazynów w Polsce - 99 % produktów w naszym sklepie dostępnych jest od ręki.

Zamówienia produktów dostępnych w magazynie złożone do godz. 12.00 realizowane są tego samego dnia.

Bezpłatna przesyłka przy zamówieniu powyżej 300 zł. Możliwość szybkich płatności online.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń wszystkich marek dostępnych na polskim rynku!

Jak lakierować drewno, jak lakierować fronty meblowe, jak lakierować meble itp?

Zachęcamy do oglądania naszych filmów instruktażowych na kanale YouTube!

 

 

Pozdrawiamy, 

zespół CTM TECHMAL :)

 

 

 

X