Dysze malarskie pneumatyczne

Dysza malarska jest elementem, przez który, po naciśnięciu spustu, wydostaje się farba. Jej dobór będzie wpływał na precyzję i jakość nakładania, zwłaszcza na wąskich i małych powierzchniach. Sprawny i odpowiednio dobrany zestaw dysz stanowi warunek uzyskania optymalnego kształtu strumienia natrysku. Każda dysza jest elementem zużywającym się i ma określoną żywotność. Aby zapewnić właściwą jakość wykonanej powłoki, należy kontrolować jej stan.

 

Dysze najczęściej sprzedawane są w zestawach, zawierających także iglicę oraz głowicę rozpylającą z nakrętką. Ze względu na współdziałanie tych elementów podczas pracy pistoletu, powinny być one wymieniane zawsze w komplecie. Zły dobór części prowadzi najczęściej do pogorszenia jakości kształtu strumienia i – w rezultacie – do niezadowalających wyników lakierowania.

 

Producenci materiałów natryskowych mają obowiązek podawania w kartach produktowych zalecanych rozmiarów dyszy, które mogą być w ich przypadku wykorzystywane. Generalizując, możemy określić następujący podział zależnie od rozmiaru dyszy (1,0 – 1,3 - bejce, bardzo rzadkie materiały lakiernicze, podkłady; 1,4 – 1,8 - lakiery; 2,0 – 2,5 - gęste lakiery, farby).

 

W sklepie Techmal oferujemy szeroki wybór dysz, dostępnych w różnych rozmiarach. Dzięki temu pistolet, używany do malowania, może być wykorzystywany do nakładania różnych materiałów. Problem z wyborem odpowiedniego modelu? Zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści oferują kompleksową pomoc w każdym przypadku.

 

Jeden z największych magazynów w Polsce - 99 % produktów w naszym sklepie dostępnych jest od ręki.

Zamówienia produktów dostępnych w magazynie złożone do godz. 12.00 realizowane są tego samego dnia.

Bezpłatna przesyłka przy zamówieniu powyżej 300 zł. Możliwość szybkich płatności online.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń wszystkich marek dostępnych na polskim rynku!