Szkolenia i kursy lakiernicze

Skorzystaj z oferty kursów lakierniczych przeznaczonych dla wszystkich osób, które zajmują się lub chcą nauczyć się natryskowego nanoszenia farby. Zapewniamy warsztatową formę kursów zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych lakierników. Podczas szkoleń udostępniamy agregaty malarskie i pistolety lakiernicze różnych producentów, aby pokazać ogromne spektrum możliwości sprzętów lakierniczych.

 

Skorzystaj z praktycznego kursu lakierniczego w CTM Techmal!

Szkolenie lakiernicze

Masz pytania dot. kursu?

+48 501 277 284

Kurs obsługi urządzeń natryskowych

Jak w odpowiedni sposób dobrać dyszę, pistolet, czy agregat malarski? Jak czyścić i konserwować sprzęt, jak często wymieniać filtry? Jak dbać o sprzęt, aby służył nam przez długi czas? Na te i wiele innych pytań uczestnicy kursu uzyskają odpowiedzi podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów!

 

Wstępna weryfikacja urządzenia

CZAS TRWANIA:

DO UZGODNIENA
Szacowanie kosztów i czasu naprawy

szkolenia:

Indywidualne, grupowe
akceptacja warunków naprawy przez klienta

forma:

warsztaty praktyczne
naprawa przez doświadczonych serwisantów

koszt kursu:

uzależniony od liczby uczestników

Szkolenie skierowane jest do zakładów pracy, które zatrudniają lakierników, malarzy oraz wszystkich tych, których praca związana jest z natryskiwaniem różnego rodzaju materiałów. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej.

Program kursu obsługi urządzeń natryskowych

Przykładowy program kursu pdf- ikonapobierz

Cel kursu

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy pracowników na temat przygotowania, obsługi, czyszczenia i konserwacji pistoletów lakierniczych, agregatów malarskich oraz pozostałych urządzeń niezbędnych do właściwego nakładania powłok lakierniczych.

 

Zależnie od potrzeb grupy, szkolimy z zakresu używania poszczególnych sprzętów lakierniczych:

 

 • Pistolety z kubkiem grawitacyjnym
 • Agregaty hydrodynanmiczne
 • Pompy membranowe
 • Zbiorniki ciśnieniowe
 • Urządzenia dwukomponentowe
 • Urządzenia trzykomponentowe
Szkolenie lakiernicze

Do kogo skierowany jest kurs?

 • Osoby bez doświadczenia, które chcą nauczyć się technik natryskowego nanoszenia farby.
 • Lakiernicy z doświadczeniem, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub mają problem z określoną techniką lub sprzętem i chcieliby go rozwiązać.
 • Technolodzy oraz właściciele firm, którzy w sposób niebezpośredni biorą udział w procesie lakierowania, ale potrzebują pełnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z tego zakresu.

Zależnie stopnia zaawansowania grupy, każdorazowo przygotowany jest indywidualny program uwzględniający potrzeby poszczególnych jej uczestników.

 

 

Praktyczne warsztaty

Stawiamy na praktyczną formę szkoleń. Zależy nam, aby w trakcie szkoleń uczestnicy mieli możliwość przetestowania i wypróbowania agregatów malarskich oraz pistoletów lakierniczych różnych producentów. Takie podejście do tematu sprawia, że po ukończeniu naszego kursu każdy uczestnik będzie przygotowany do pracy z różnymi agregatami malarskimi oraz pistoletami lakierniczymi – niczym nie powinni być zaskoczeni.

 

 

Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje materiały szkoleniowe przygotowane w oparciu o nasze niemal 30-letnie doświadczenie w branży lakierniczej. Materiały przekazane zostają w formie papierowe oraz elektronicznej. W trakcie szkolenia przekazujemy bardzo dużo praktycznych informacji, dlatego ważne jest, aby każdy uczestnik kursu miał możliwość zaglądnięcia do programu szkolenia w dowolnym czasie, po skończonym szkoleniu.

Praktyczne warsztaty lakiernicze

Certyfikat ukończenia

Każdy uczestnik po ukończonym szkoleniu otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia. Nasze certyfikaty honorowane są w wielu firmach na terenie Polski. Z racji prawie 30-letniego istnienia na polskim rynku oraz posiadania ugruntowanej pozycji w branży lakierniczej CTM TECHMAL jest marką cenioną oraz rozpoznawalną wśród większości firm produkcyjnych, w których występuje proces lakierowania/malowania natryskowego.

 

CTM TECHMAL wpisane jest w Rejestr Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, co dodatkowo uwiarygadnia naszą firmę jako podmiot szkoleniowy.

Miejsce szkolenia zaznaczone na mapie

Miejsce szkolenia

Szkolenia prowadzimy zarówno w siedzibie firmy CTM TECHMAL w Świętochłowicach, jak i w zakładach pracy firm zlecających szkolenie.

Miejsce szkolenia zaznaczone na mapie

CTM Techmal

Miejsce szkolenia zaznaczone na mapieŚwiętochłowice, Chorzowska 140

Osoba odpowiedzialna za organizację kursów:

Grzegorz Buchała

+48 501 277 284

Przykładowe branże, które szkolimy

Wiedza i umiejętności, które przekazujemy podczas szkoleń, przydają się firmom z wielu branż, m.in.:

 

 • Lakierowanie drewna
 • Lakierowanie frontów meblowych
 • Lakierowanie drzwi, okien
 • Lakierowanie butelek
 • Lakierowanie szkła
 • Lakierowanie plastiku
 • Lakierowanie, malowanie konstrukcji stalowych
 • Malowanie ścian, malowanie dachów, malowanie elewacji
 • Malowanie płotów
 • Lakierowanie kołpaków
 • Lakierowanie krzeseł itp.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy na szkolenie można przywieźć własne agregaty i pistolety malarskie?
  Tak. Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia na agregatach malarskich, które przywiozą za sobą uczestnicy szkolenia.
 2. Czy podczas szkoleń wykorzystywane są agregaty malarskie GRACO?
  Udostępniamy agregaty i pistolety różnych producentów. Nasi kursanci mają możliwość szkolenia się na agregatach malarskich hydrodynamicznych GRACO.
 3. Czy podczas szkolenia przestrzegane są zasady sanitarne związane z obostrzeniami covidowymi?
  W trakcie szkoleń przestrzegamy wszelkich zasad sanitarnych związanych z obostrzeniami covidowymi.
 4. Jakie farby wykorzystywane są podczas szkoleń?
  Szkolimy na różnych farbach dedykowanych pod konkretne urządzenia.

Jak w odpowiedni sposób dobrać dyszę, pistolet, czy agregat malarski? Jak czyścić i konserwować sprzęt, jak często wymieniać filtry? Jak dbać o sprzęt, aby służył nam przez długi czas? Na te i wiele innych pytań uczestnicy kursu uzyskają odpowiedzi podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów!

 

Specjaliści z 30-letnim doświadczeniem w branży lakierniczej

Kursy lakiernicze organizowane przez firmę CTM TECHMAL są naturalną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Poprzez organizację kursów dzielimy się z Państwem naszym niemal 30-letnim doświadczeniem na rynku lakierniczym. W codziennej pracy nie tylko doradzamy przy wyborze odpowiedniego urządzenia, ale też serwisujemy wszystkie urządzenia w miarę dostępności części zamiennych oraz uczymy, jak we właściwy sposób nakładać powłoki lakiernicze. Dzięki współpracy z producentami i dystrybutorami farb pokazujemy jakie możliwości i zastosowania mają poszczególne farby i jak w odpowiedni sposób dobrać do nich dyszę, pistolet lakierniczy, czy agregat malarski.

 

CTM TECHMAL posiada wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim stażem, bogate zaplecze techniczne, niezbędne maszyny i urządzenia oraz odpowiednio przystosowane pomieszczenia do przeprowadzania tego typu kursów.

 

Dzięki nam zdobędziesz nowe kwalifikacje, które pozwolą Ci znaleźć interesującą i pełną wyzwań pracę w zawodzie lakiernika!

Porady lakiernicze na YouTube!

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się także na kanale YouTube. Skorzystaj z naszych poradników już dziś!

 

X