Filtry powietrza (BHP)

W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę filtrów powietrza, pokryw, wkładów pochłaniających oraz płatków przeciwpyłowych. Filtry dostępne na naszej stronie internetowej doskonale chronią przed szkodliwymi dla organizmu człowieka cząsteczkami substancji ciekłych oraz ciał stałych. Ich regularna wymiana jest bardzo istotna, ponieważ przestarzałe komponentu znacznie tracą na wydajności i mogą powodować szereg niebezpiecznych dla użytkownika dolegliwości.

 

Co ważne, poszczególne filtry wyposażane są w dodatkowe obudowy ochronne z tworzywa sztucznego. Dzięki temu sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

 

Filtry powietrza, filtry przeciwpyłowe 3M

Filtry powietrza mają zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Wśród nich można wymienić m.in. górnictwo, budownictwo i przemysł farmaceutyczny. Bardzo dobrze sprawdzają się także przy frezowaniu, usuwaniu niebezpiecznych substancji oraz produkcji metalowych elementów. Doskonale chronią przed mgłą, parą oraz drobny pyłem.

 

Klasy ochronne filtrów powietrza

Przeciwpyłowe filtry powietrza dzielimy na 3 główne klasy ochronne. Klasa 1 to skuteczność na poziomie 80%, która przeznaczona jest do ochrony przed stałymi oraz ciekłymi cząstkami o niskiej toksyczności. Klasa 2 to wydajność oscylująca w granicach 94%, odpowiednia do pracy w warunkach o niskiej bądź średniej toksyczności. Z kolei klasa 3 wykazuje efektywność 97% w zabezpieczaniu przed cząstkami o wysokiej toksyczności.

 

Nie wiesz, jaki filtr lub wkład pochłaniający będzie odpowiedni do twojej półmaski albo maski? Zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie ci pomożemy!

 

Jeden z największych magazynów w Polsce - 99 % produktów w naszym sklepie dostępnych jest od ręki.

Zamówienia produktów dostępnych w magazynie złożone do godz. 12.00 realizowane są tego samego dnia.

Bezpłatna przesyłka przy zamówieniu powyżej 300 zł. Możliwość szybkich płatności online.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń wszystkich marek dostępnych na polskim rynku!