Dürr - logo

CTM TECHMAL jest wiodącym dystrybutorem sprzętu lakierniczego firmy DüRR na terenie Polski

Dürr to jeden z największych dostawców sprzętu lakierniczego i malarskiego na rynku. Firma w swojej ofercie posiada bardzo szeroki asortyment sprzętu, począwszy od ręcznych pistoletów natryskowych, aż po w pełni zautomatyzowane linie lakiernicze z robotami lakierniczymi. Ogromne inwestycje w badania i rozwój nad sposobami automatyzacji procesów przemysłowych sprawiają, że produkty marki Dürr wyznaczają standardy w branży lakierniczej.

Siedziba firmy Dürr
Siedziba firmy Dürr
Siedziba firmy Dürr

Nowoczesne technologie i najwyższe standardy dotyczące jakości

Technologie wykorzystane w sprzętach marki Dürr gwarantują nakładanie farb i lakierów zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi jakości, wydajności oraz ochrony środowiska. Nowoczesne technologie Dürr znajdują zastosowanie we wszystkich etapach procesów działalności produkcyjnej obejmującej linie malowania oraz montaż końcowy. Produkty Dürr do nakładania różnych materiałów wykorzystywane są m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym, ceramicznym, meblarskim, drzewnym oraz w zakładach zajmujących się tworzywami sztucznymi. Duża gama produktów dedykowana jest także do zastosowania w niewielkich zakładach, dzięki czemu, niezależnie od skali działalności, każdy może skorzystać z najnowocześniejszych rozwiązań i wysokiej jakości sprzętu lakierniczego.

Mozaika nowoczesnych technologii wykorzystywanych przez markę Dürr

Ręczne pistolety niskociśnieniowe, powietrzne

Ręczne, pneumatyczne pistolety natryskowe to urządzenia wykorzystywane we wszystkich branżach przemysłu, gdzie wykorzystuje się natryskowe nakładanie powłok lakierniczych oraz innych materiałów. Pistolety z kubkiem grawitacyjnym przeznaczone są głównie do malowania mniejszych powierzchni (np. karoseria, lakierowanie mebli, malowanie małych konstrukcji stalowych itp.). Z kolei linia pistoletów niskociśnieniowych podłączonych do zbiornika ciśnieniowego bądź pompy membranowej dedykowana jest do malowania zdecydowanie większych powierzchni. Poszczególne modele pistoletów mogą być wykorzystane do nakładania różnego typu materiałów, m.in. emalii, glazury, bejcy, lakierów itp.

Ręczne pistolety wysokociśnieniowe, wspomagane powietrzem

Ręczne pistolety hydrodynamiczne, wspomagane powietrzem (EcoGun AA MAN) bardzo dobrze sprawdzają się do nakładania materiałów o wysokiej lepkości. Pozwalają uzyskać efekt w postaci idealnie pokrytej powierzchni. Mogą być używane m.in. w zakładach stolarskich do lakierowania mebli z litego drewna z wykorzystaniem lakierów rozpuszczalnikowych i wodnych.

więcej
Sprawdź Pistolety

Automatyczne pistolety niskociśnieniowe, powietrzne

Automatyczne pistolety powietrzne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym także w bardzo wymagających branżach (np. przemysł ceramiczny lub szklany). To bardzo uniwersalne, a jednocześnie specjalistyczne urządzenia. Przeznaczone są zarówno do standardowego zastosowania malarskiego, ale także do znakowania punktowego i malowania niewielkich powierzchni. Wykorzystywane zarówno w małych jak i dużych zakładach, gdzie konieczna jest automatyzacja procesu malowania.

Automatyczne pistolety wysokociśnieniowe, wspomagane powietrzem

Ta gama produktów najczęściej stosowana jest w automatycznych procesach malowania. Pistolety te wykonane są ze stali nierdzewnej, która gwarantuje im wysoką wytrzymałość. Proste w serwisowaniu, posiadają osobne regulacje dla okrągłego i płaskiego strumienia. Szeroka gama dostępnych dysz sprawia, że pistolety Durr znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich rodzajach linii automatycznego lakierowania.

więcej

Agregaty malarskie

Mieszadło pneumatyczne Dürr

Mieszadła pneumatyczne

Mieszadła pneumatyczne Dürr stosowane są do przygotowania farby przed rozpoczęciem procesu malowania. W ofercie dostępny jest szeroki asortyment mieszadeł – zarówno ręcznych, jak i na stojakach. Wykorzystanie technologii pneumatycznej pozwala na bardzo dokładne wymieszanie materiałów wieloskładnikowych. Mogą być wykorzystywane w lakierniach oraz zakładach, w których ze względu na wysoki poziom oparów zwiększa się ryzyko samozapłonu. Zamontowane na stałe mieszadła pneumatyczne pozwalają na precyzyjne przygotowanie nawet bardzo dużej objętości gęstego materiału (kleje, farby, lakiery).

Największe zalety mieszadeł pneumatycznych marki Dürr to doskonałej jakości komponenty, łatwa obsługa, szeroki asortyment wałów (o różnych szerokościach i zakresach), a także możliwość wykorzystania ich w środowiskach o wysokich wymogach dot. zapewniania bezpieczeństwa.

więcej

Zbiorniki ciśnieniowe

Szeroki asortyment zbiorników Dürr dedykowany jest do różnych typów materiałów, zarówno do farb rozpuszczalnikowych jak i wodnych (zbiorniki ze stali nierdzewnej). Zbiorniki te dostępne są w wielu wariantach np. zbiorniki z mieszadłem pneumatycznym Mniejsze zbiorniki ciśnieniowe dobrze sprawdzają się tam, gdzie potrzebna jest niewielka ilość natryskiwanego materiału. Z kolei profesjonalne zbiorniki o dużych pojemnościach wyposażone są w kółka, które ułatwiają przenoszenie zbiornika. Znajdują zastosowanie w m.in. przemyśle budowlanym, meblarskim, maszynowym. Mogą być również wykorzystywane do prac jak na przykład malowanie ścian, sufitów, gruntowanie, lakierownie.

Ich użycie gwarantuje płynne podawanie materiału bez efektu pulsacji. Szczególnie polecane jest zastosowanie zbiorników ciśnieniowych przy aplikacji gęstych materiałów, nadających się do natrysku niskociśnieniowego.

więcej

Urządzenia 2K i 3K

Urządzenia dwukomponentowe i trzykomponentowe Dürr mogą być stosowane zarówno w procesach ręcznych, jak i automatycznych. Elektroniczne systemy dozujące obsługują różne typy materiałów (m.in. farby na bazie wody, rozpuszczalniki, lakiery bezbarwne, farby jednowarstwowe i inne). Gwarantują precyzyjne dozowanie składników i kontrolują dokładność proporcji mieszania. Dużą zaletą jest łatwość zmiany koloru i szybkie płukanie, co przekłada się na uzyskanie większej wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji. Urządzenia 2K i 3K marki Dürr zapewniają także wysoką niezawodność procesu. Ich obsługa jest bardzo wygodna i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu.

więcej

Automatyczne systemy malowania

Automatyczne systemy malowania Dürr więcej

Akcesoria

Akcesoria Dürr więcej