Filtry do agregatów i pistoletów malarskich

Filtry do systemów malarskich zapewniają optymalny efekt malowania, ich celem jest oczyszczanie aplikowanego materiału z wszelkich zanieczyszczeń a tym samych ochrona pompy, pistoletu i dyszy malarskiej.

 

Pierwszym etap filtracji odbywa się poprzez założenie filtra zwanego koszem ssącym na wąż zasysający farbę z pojemnika do agregatu. Tak wstępnie przefiltrowany materiał jest pompowany do węża malarskiego. Zaleca się stosowanie filtrów wysokociśnieniowych w których stosuje się tzw. wkłady filtra- jest to drugi etap filtracji. Ostatnim a zarazem najbardziej dokładnym filtrowaniem, które powinno wyłapać nawet najmniejsze cząstki zanieczyszczeń znajdujące się w farbie jest filtrowanie przez stosowanie filtrów w pistolecie, popularnie nazywanymi filtrami paluszkowymi.

Dostarczamy szeroki asortyment filtrów. W sklepie Techmal znajdą Państwo filtry do agregatów, pistoletów, węży ssących oraz do kabin lakierniczych.

 

Wybierając filtr o wyższej gradacji, wybieramy tym samym filtr z mniejszymi otworami siatki filtrującej. Filtry z wyższą gradacją zapewniają dokładniejszą filtrację farby ale należy pamiętać, że jeśli zostanie zastosowany filtr o małych otworach gęste materiały będą miały problem z przedostawaniem się przez oczka filtra. Zależnie od rodzaju aplikowanej substancji, należy wybrać filtr w odpowiednim rozmiarze, który zapewni optymalną filtrację farby.

Jeden z największych magazynów w Polsce - 99 % produktów w naszym sklepie dostępnych jest od ręki.

Zamówienia produktów dostępnych w magazynie złożone do godz. 12.00 realizowane są tego samego dnia.

Bezpłatna przesyłka przy zamówieniu powyżej 300 zł. Możliwość szybkich płatności online.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń wszystkich marek dostępnych na polskim rynku!