Jak w odpowiedni sposób ustawić strumień pistoletu malarskiego?

Pistolet malarski jest jednym z najskuteczniejszych sprzętów do malowania ścian. Nim zaczniemy z niego korzystać, warto zwrócić uwagę na jego prawidłową obsługę, aby podnieść komfort użytkowania i usprawnić swoją pracę. Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym wyjaśniamy, jak poprawnie ustawić strumień pistoletu malarskiego.

 

 

 

Najwyższej klasy pistolet DÜRR EcoGunn 910

Wskazany w filmie instruktażowym sposób ustawienia strumienia powstał przy użyciu jednego z najlepszych urządzeń na rynku – pistoletu malarskiego EcoGun 910 firmy DÜRR. Jego najwyższą jakość potwierdzają specjaliści z branży meblarskiej, lakierniczej czy stolarskiej, gdzie liczy się niezawodność i precyzja.

 

Ustawianie strumienia pistoletu malarskiego krok po kroku

Ustawienie strumienia pistoletu malarskiego odbywa się za pomocą regulacji ciśnienia powietrza i szerokości strumienia wychodzącej farby. Jego działanie najlepiej przetestować na tekturze lub innym materiale zastępującym ścianę do malowania.

  1. Pistolet podczas natryskiwania należy trzymać prostopadle i w odległości ok. 20 cm od powierzchni.
  2. Sprawdzamy jakość rozpylenia przy minimalnym ciśnieniu podawania powietrza (2 bary) i zaczynamy od podawania strumienia okrągłego.
  3. Następnie testujemy strumień płaski – zwiększamy stopniowo ciśnienie powietrza i poszerzamy strumień farby.
  4. Przechodzimy do malowania, przeciągając pistolet z lewej strony do prawej, sprawdzając, czy pokrycie jest dobre.

Odpowiednia regulacja pozwala na zminimalizowanie mgły lakierniczej oraz daje efekt wysokiej jakości wykończenia przy minimalnym wysiłku ze strony osoby malującej.

 

Zachęcamy do sprawdzenia oferty pistoletów malarskich w naszym sklepie – CTM Techmal.

 

Kim jesteśmy?

Firma Centrum Technik Malarskich Techmal Spółka Jawna rozpoczęła działalność w 1993 roku i jest jednym z wiodących dystrybutorów systemów lakierniczych w Polsce.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami