Jak wymienić filtr w pistolecie lakierniczym?

Filtr w pistolecie lakierniczym zapobiega przedostawaniu się zabrudzeń do dyszy malarskiej. Dlatego jego regularna wymiana jest tak ważna dla prawidłowego działania urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z filmem, gdzie krok po kroku pokazujemy, jak wymienić filtr w pistolecie lakierniczym.

 

 

 

Wymiana filtra paluszkowego w pistolecie hydrodynamicznym

Wymianę filtra prezentujemy na przykładzie włoskiego pistoletu malarskiego B 90 cieszącego się ogromną popularnością wśród polskich użytkowników. Filtr typu AL, pasujący do większości sprzętów sprzedawanych Polsce, znajduje się w rękojeści, a jego wymiana przebiega w następujący sposób:

  1. Odkręcamy obudowę (kluczem płaskim 19).
  2. Wyciągamy filtr ze sprężynką.
  3. Rozłączamy oba elementy.
  4. Nakładamy sprężynkę na tył nowego filtra (strona bez przelotu).
  5. Stroną z dziubkiem (przelotem) wkładamy do pistoletu.
  6. Przykręcamy do obudowy i dokręcamy kluczem.

Bardzo podobnie wygląda proces wymiany filtrów typu EASY OUT przedstawiony na wysokiej klasy pistolecie amerykańskiej produkcji – GRACO XTR 7+. Do jego zmiany nie potrzebujemy klucza, należy jednak pamiętać, aby filtr włożyć dziubkiem do pistoletu, na którego końcu powinna znajdować się uszczelka z urządzenia.

 

Gorąco zachęcamy do zakupu pistoletów malarskich i filtrów w naszym sklepie – CTM Techmal.

 

Kim jesteśmy?

Firma Centrum Technik Malarskich Techmal Spółka Jawna rozpoczęła działalność w 1993 roku i jest jednym z wiodących dystrybutorów systemów lakierniczych w Polsce.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami