Precyzyjne malowanie pistoletem pneumatycznym

Czy pistolet pneumatyczny umożliwia precyzyjne malowanie małych powierzchni? Zachęcamy do zobaczenia materiału, w którym prezentujemy jak precyzyjnie malować wąskie elementy przy użyciu pistoletu pneumatycznego. Zobacz, jakie są największe zalety malowania natryskowego.

 

Malowanie małych elementów pistoletem malarskim

Zapraszamy do zobaczenia materiału video, który potwierdza, że pistolety pneumatyczne umożliwiają malowanie dużych powierzchni oraz z powodzeniem mogą być wykorzystane do malowania drobnych elementów.

 

Starej daty pistolety malarskie nie gwarantowały takiej dokładności. Postęp technologiczny poprawił ergonomię pracy i zwiększenie zakresu stosowania, znaczne zredukowanie mgły lakierniczej, a co za tym idzie oszczędności farby oraz poprawę warunków pracy. Kluczową rolę odgrywa precyzyjne ustawienie strumienia, które pozwala na malowanie małych i wąskich elementów, takich jak obrzeża, barierki, kątowniki itp., jak i dużych płaszczyzn np. drzwi, ściany, płyty, konstrukcje, samochody.

 

Malowanie natryskowe pistoletem malarskim DÜRR EcoGun 910

 

Pistolet DÜRR EcoGun 910

W materiale wykorzystano pneumatyczny pistolet malarski DÜRR EcoGun 910 z kubkiem grawitacyjnym. Jest to wysokiej jakości pistolet pneumatyczny, który zapewnia bardzo dokładną kontrolę atomizacji. Do pistoletu można dopasować szeroki wybór dysz rozpylających, które zapewniają wysoką precyzję nakładania farby nawet na wąskich i niewielkich płaszczyznach.

 

Profesjonalne malowanie natryskowe

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań najczęściej sięgają po wałek lub pędzel. Wynika to jednak z przyzwyczajenia, a także braku wiedzy o nowych możliwościach i dużym zapyleniem. Malowanie natryskowe kojarzy się przede wszystkim z malowaniem dużych powierzchni. Warto jednak pamiętać, że metoda ta jest dużo bardziej uniwersalna, niż nam się często wydaje.

 

Zalety malowania natryskowego:

  • Wysoka jakość wykończenia powierzchni,
  • oszczędność czasu,
  • oszczędność wykorzystanych farb i innych substancji malarskich,
  • łatwość w regulowaniu strumienia farby,
  • większa łatwość w malowaniu powierzchni trudnodostępnych.

 

Malowanie natryskowe staje się w ostatnich latach coraz powszechniejsze. Korzystając z nowych technologii malowania natryskowego możemy zarówno pomalować tradycyjną powierzchnię typu ściana, ale także zaimpregnować drewnianą konstrukcję czy pomalować karoserię samochodową. Zachęcamy do przetestowania nowoczesnych rozwiązań i sprawdzenie oferty pistoletów malarskich w sklepie CTM Techmal.

Kim jesteśmy?

Firma Centrum Technik Malarskich Techmal Spółka Jawna rozpoczęła działalność w 1993 roku i jest jednym z wiodących dystrybutorów systemów lakierniczych w Polsce.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami