Destylarki

Destylatory wchodzące w skład naszego asortymentu szybko i skutecznie oczyszczą twój rozpuszczalnik z niemal każdego rodzaju substancji. Z powodzeniem usuwają one m.in. pigmenty farb, oleje, tłuszcze czy żywice. Ich działanie gwarantuje przede wszystkim odzysk do 95% rozpuszczalnika, a co za tym idzie, duże oszczędności w zakresie kosztów zakupu czy utylizacji materiału.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach i działaniu tego typu urządzenia? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

 

Destylarka do rozpuszczalników - jak to działa?

Praca destylatora polega na podgrzaniu rozpuszczalnika do momentu osiągnięcia temperatury wrzenia. Po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury rozpuszczalnik paruje, a następnie zostaje schłodzony w kondensatorze.

 

Co ważne, destylarki mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdzają się w zakładach przemysłowych, zakładach blacharsko-lakierniczych oraz wielu innych.

 

Destylarki - środki bezpieczeństwa

Inwestycja w destylator rozpuszczalnika niesie ze sobą wiele korzyści. Należy jednak pamiętać, iż prawidłowe użytkowanie urządzenia to podstawa do osiągnięcia pożądanego efektu. Na co więc należy zwrócić uwagę?

 

Pracownik powinien być dokładnie poinformowany o zasadach działania urządzenia oraz odpowiednich środkach ochrony. Operator musi zostać wyposażony w ubranie antystatyczne oraz zabezpieczyć skórę twarzy i oczy.

 

Na naszej stronie znajdziesz także gogle ochronne oraz maski przeciw oparom, które zapewnią tobie i twoim pracownikom bezpieczne warunki do pracy.

 

Jeden z największych magazynów w Polsce - 99 % produktów w naszym sklepie dostępnych jest od ręki.

Zamówienia produktów dostępnych w magazynie złożone do godz. 12.00 realizowane są tego samego dnia.

Bezpłatna przesyłka przy zamówieniu powyżej 300 zł. Możliwość szybkich płatności online.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń wszystkich marek dostępnych na polskim rynku!