Kompresory

Kompresory to urządzenia, które służą do wytwarzania sprężonego powietrza. Znajdują zastosowanie w rozmaitych dziedzinach przemysłu i gospodarki. Sprężarki dostępne w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, są proste w obsłudze i wyróżniają się bezawaryjnym działaniem. Dzięki temu służą naszym klientom na wiele lat i nie generują dużych kosztów za naprawy czy wymianę komponentów.

 

Kompresory tłokowe - zalety

Działanie kompresorów tłokowych polega na wprawianiu w ruch tłoku umieszczonego w cylindrze. Następnie zmniejsza on pojemność zassanego powietrza, tym samym zwiększając jego ciśnienie.

 

Urządzenia tego typu niosą ze sobą wiele zalet, m.in. zwiększają wydajność oraz ekonomiczność pracy, a także zapewniają doskonałe efekty zarówno w pracy przy średnim, jak i bardzo wysokim ciśnieniu.

 

Zastosowanie sprężarek tłokowych

Sprężarki tłokowe są stosowane m.in. w warsztatach samochodowych, budownictwie, górnictwie oraz w motoryzacji. Nierzadko wykorzystuje się je także w zakładach lakierniczych, ślusarskich, czy serwisach ogumienia.

 

Kompresory śrubowe - zasada działania i zastosowanie

Działanie sprężarki śrubowej możliwe jest głównie dzięki dwóm wbudowanym wirnikom spiralnym. Zasysają one powietrze z zewnątrz, które później przechodzi przez filtr, a następnie jest wtłaczane do przestrzeni między obracającymi się śrubami. To właśnie tam powietrze zostaje poddane sprężeniu.

 

Kompresory śrubowe najlepiej sprawdzają się w przemyśle lotniczym, farmaceutycznym, elektronicznym, spożywczym oraz morskim.

 

Potrzebujesz pomocy przy wyborze urządzenia? Zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie pomożemy!

 

Jeden z największych magazynów w Polsce - 99 % produktów w naszym sklepie dostępnych jest od ręki.

Zamówienia produktów dostępnych w magazynie złożone do godz. 12.00 realizowane są tego samego dnia.

Bezpłatna przesyłka przy zamówieniu powyżej 300 zł. Możliwość szybkich płatności online.

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń wszystkich marek dostępnych na polskim rynku!